تجارت الکترونیک صبا

مراحل فعال سازي رمز دوم
(طريق دستگاه هاي خود پرداز )
::: در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر پس از مطالعه متن راهنما می توانید از طریق مطالعه تالار گفتمان سیستم تجارت الکترونیکی صبا و یا ارسال ایمیل به Help@sabaec.ir سوالات خود را مطرح نمایید ::: 

::: مراجعه به يكي از خود پردازها
::: گذاشتن كارت دردستگاه عابر بانك
لازم به یاد آوری است بعضی از گزینه ها از جمله فعال سازی رمز دوم فقط از طریق عابربانک های بانک ملی فعال است.
رمز اول همان رمزی است که در هنگام تحویل کارت از بانک در یک کاغذ دریافت می کنید. این رمز را پس از گذاشتن کارت در دستگاه عابر بانک ، دستگاه از شما می خواهد. 
 
 
 

 

مطابق شکل بالا پس از گذاشتن کارت در عابر بانک رمز اول یا همان رمز نوشته شده در کاغذ از شما خواسته می شود تا بتوانید وارد سیستم شوید.پس از وارد کردن رمز و فشار دادن دکمه ثبت صفحه زیر برای شما ظاهر می شود.

::: در اين صفحه باكليك برروي دكمه نشان داده شده،حالت فارسي را انتخاب كنيد.
پس از انتخاب گزینه فارسی صفحه مطابق شكل ظاهر می شود. روي گزينه عمليات رمز كليك كنيد.

 


با کلیک روی دکمه نشان داده شده از صفحه بالا وارد صفحه زیر می شوید 
 
 

طبق صفحه بالا شما می توانید 2 کار انجام دهید

تغییر رمز اول یا همان رمزی که برای استفاده از عابر بانک از شما خواسته شده .( همان رمزی که روی کاغذ محرمانه نوشته شده است )
::: ایجاد رمز دوم که هدف اصلی ماست
از آنجا که این رمز وجود ندارد شما باید این رمز را ایجاد نمایید. برای همین دکمه نشان داده شده در شکل یا گزینه تخصیص یا تغییر رمز دوم کارت را فشار دهید. با زدن این دکمه به صفحه ی می رویم که می توانیم برای کارت خود رمز شماره 2 که بعددا در ثبت نام مورد استفاده قرار می گیرد را ایجاد نماییم 
 
 

در اين صفحه رمز دوم از شما خواسته مي شود كه بايد عددي بزرگتر از 5 رقم باشد.با استفاده از كي بورد عابر بانك عدد مورد نظر را وارد نماييد.

پس از زدن دکمه ثبت صفحه زیر برای شما ظاهر می شود.

در اين مرحله دستگاه در حال اختصاص رمز دوم به حساب سيباي شما است.چند لحظه صبركنيد،بعد از اين پنجره ،پنجره ديگري باز مي شود كه كلمه عبور يا رمز دوم را براي بار دوم از شما سؤال مي كند.رمز را دوباره وارد كنيد.

 

حال رمز دوم شما فعال شده است.با كليك روي گزينه نشان داده شده كارت خود رابردايد.


 
عمليات فعال سازي روز دوم به پايان رسيد.

::: تصاویر فوق مربوط به خودپرداز یا همان دستگاه های ATM بانک ملی می باشد . البته مراحل فعال سازی رمز دوم از طریق دستگاه های خودپرداز سایر بانکها نیز به همین ترتیب می باشد . با این تفاوت که ممکن است از لحاظ تعداد مراحل و نوع صفحات متفاوت باشد .
::: رمز دوم کارت اعتباری شما به همراه CVV2 که معمولا در پشت کارت یا پایین سمت راست حک شده است برای انجام خرید اینترنتی لازم است .

::: کلیه نکاتی که برای حفظ امنیت رمز اول انجام می دهید ، برای حفظ این رمز نیز انجام دهید و در هنگام خرید اینترنتی دقت داشته باشید که این رمز را فقط در سایت بانک وارد نمایید . و در سایت دیگر این رمز را به هیچ عنوان برای انجام تراکنش مالی استفاده ننمایید . کلیه فروشگاه های اینترنتی و الکترونیکی پس از اتمام مراحل خرید شما اطلاعات پرداخت و در نهایت پرداخت را در سایت بانک انجام می دهند.

 


نظرات کاربران
عنوان :

:نام و نام خانوادگی

:پست الکترونیک
:نظر
6+2:

پرداخت آنلاین و اینترنتی قبوض
با مراجعه به این سایت می توانید با استفاده از کارت بانکهای متصل به شبکه شتاب به صورت اینترنتی قبوض برق ، آب ، گاز ، تلفن و موبایل را پرداخت نمائید.

سایت پرداخت آنلاین قبوض صبا به شما این امکان را می دهد که به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک خود رفته و به صورت مستقیم ، اقدام به پرداخت اینترنتی قبوض خود نمائید. پرداخت عوارض شهرداری به صورت اینترنتی ، عوارض خودرو آنلاین نیز از دیگر خدمات این سامانه است.

تهیه آنلاین بلیط هواپیما ، بلیط قطار آنلاین و خرید اینترنتی بلیط اتوبوس نیز برای شما از طریق همین زیر دامنه "سیستم تجارت الکترونیکی صبا" فراهم شده است.